logo
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 692.

O ozonie

Co to jest ozon

Ozon to gaz złożony z trzech atomów tlenu o niebieskawym kolorze. Jego zapach przypomina świeże powietrze po burzy. Jest niepalny, (chociaż może podtrzymywać proces spalania), dobrze rozpuszcza się w wodzie i przy tym jest dość nietrwały.

Ozon powstaje w naturalny sposób w atmosferze ziemskiej. Może być także produkowany przez specjalne urządzenia, np. generatory ozonu. Jego skuteczność wynika z wchodzenia w reakcję ze związkami organicznymi (pleśń, grzyby, wirusy, bakterie, alergeny) i ich całkowitej likwidacji. Podczas procesu rozkładania ozonu uwalniana jest cząsteczka tlenu, która po połączeniu ze związkami chemicznymi neutralizuje je. Reakcja ta nazywana jest ozonowaniem. Sprawia to, że powietrze staje się czyste i świeże, a także jest pozbawione wirusów, bakterii i innych substancji zagrażających ludzkiemu zdrowiu. Ozonowanie stosowane jest nie tylko po to by zdezynfekować powietrze, ale także po to by w szybki sposób usunąć wszelkie nieprzyjemne zapachy.

Badania naukowe wykazały, że działanie bakteriobójcze ozonu jest prawie 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru. Ponadto, już niewielkie stężenie tego gazu likwiduje bakterie, wirusy, grzyby itp. w ciągu zaledwie kilku minut.

 

Czy ozon jest toksyczny?

Intensywny zapach ozonu wyczuwalny jest już przy stężeniu 0,02−0,05 ppm. Ozon staje się niebezpieczny, gdy osiąga stężenie powyżej 0,08 ppm w powietrzu, które wdychamy przez osiem godzin. Jest to norma, która obowiązuje w większości krajów europejskich, a także w USA i Kanadzie. Z tego powodu tak ważne jest, aby usługa ozonowania była wykonywana przez odpowiednio przeszkolonych pracowników, dzięki którym przeprowadzony proces ozonowania będzie całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia i otoczenia. Po zakończeniu ozonowania następuje proces wietrzenia, podczas którego ozon rozkłada się całkowicie do tlenu cząsteczkowego w przeciągu jednej godziny.

 

Adres stopka

Kontakt

87-100 Toruń
ul. Leona Szumana 7

Godziny otwarcia:
pon.-pt. 7:00-20:00
     sob. 7:00-15:00

Punkty Pralnicze

 

788 938 737

 
.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

newsletter / social

Dołącz do nas na:

Zamów newsletter

Polityka cookie

Copyright © 2024. Ekopral. projekt i wykonanie www.pollyart.pl