logo
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 692.

CZYSZCZENIE DYWANÓW I WYKŁADZIN

Dywany poddawane są wieloetapowemu procesowi czyszczenia (wszystkie stosowane środki odplamiające i piorące dobieramy odpowiednio do rodzaju i właściwości włókien oraz rodzaju zabrudzeń). Możecie Państwo zamówić również usługi dodatkowe dedykowane specjalnie dywanom i wykładzinom takie jak: ELIMINACJA ROZTOCZY, IMPREGNACJA, USUWANIE SIERŚCI, USUWANIE ZAPACHÓW (mocz), OZONOWANIE (odgrzybianie, dezynfekcja (usuwanie drobnoustrojów, roztoczy, dezodoryzacja (usuwanie zapachów)).

Etapy czyszczenia dywanów:

  • Sprawdzana jest konstrukcja splotu i rodzaj włókien oraz charakter i pochodzenie zabrudzeń oraz zaplamień, po to, aby dobrać najbardziej optymalne środki odplamiające i piorące podczas kolejnych etapów konserwacji dywanu.
  • Trzepanie mechaniczne i odkurzanie. Automat trzepiący usuwa z dywanu piasek, sierść, włosy i inne nierozpuszczalne zabrudzenia. Po mechanicznym trzepaniu dla jeszcze lepszego efektu runo i osnowa są dodatkowo ręcznie odkurzane.
  • Detasz, pranie wstępne. Pierwszy etap to ręczne zapieranie i odplamianie widocznych zabrudzeń i zaplamień. Drugi etap to mechaniczne pranie dywanu, które odbywa się w pralnicy w kąpieli wodnej z dodatkiem specjalnych środków piorących.
  • Pranie zasadnicze. Za pomocą szorowarki prany jest wierzch i spód dywanu (runo i osnowa), aż do osiągnięcia idealnego efektu.
  • Płukanie i wirowanie. Podczas płukania strumień wody usuwa pozostałości środków piorących oraz resztki brudu. Następnie zwinięty w rulon dywan trafia do mechanicznej wirówki. Podczas wirowania usuwane jest 95% wody z włókien dywanu.
  • Suszenie. Po odwirowaniu, przy pozostałej 5% wilgotności włókien, dywan w stanie rozwieszonym trafia do suszarni o kontrolowanej temperaturze i wilgotności powietrza.
  • Obróbka końcowa, weryfikacja jakości. Po obróbce suszenia dywan przechodzi etap kontroli jakości prania. Po pozytywnej weryfikacji dywan jest kolejny raz odkurzany a runo układane w jednym kierunku. Podczas czesania runa dywan przechodzi kolejny etap weryfikacji czy wszystkie zabrudzenia i zaplamienia zostały usunięte. Po pozytywnej weryfikacji jakości usługi dywan jest pakowany i gotowy do przekazania naszemu Klientowi.

 Po serii zabiegów pielęgnacyjnych czysty dywan trafia do rąk naszego Klienta. Twoje dywany polecają Ekopral.

Adres stopka

Kontakt

87-100 Toruń
ul. Leona Szumana 7

Godziny otwarcia:
pon.-pt. 7:00-20:00
     sob. 7:00-15:00

Punkty Pralnicze

 

788 938 737

 
.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

newsletter / social

Dołącz do nas na:

Zamów newsletter

Polityka cookie

Copyright © 2024. Ekopral. projekt i wykonanie www.pollyart.pl